środa, 11 czerwca 2008

Autorytety dla edukacji

Zaczynam realizować swój dawny pomysł na cykl wykładów w ramach stworzonego przez siebie projektu Autorytety dla edukacji, który będzie budował nowy wizerunek nauczyciela, jako promotora najnowszych trendów i osiągnięć w zakresie społeczeństwa wiedzy. Misją projektu jest stworzenie płaszczyzny transferu nowoczesnej i sprawdzonej wiedzy oraz praktyki z biznesu do edukacji. Prawdziwa rewolucja i skok cywilizacyjny w edukacji w Polsce będą możliwe, gdy przedstawiciele pokolenia Y staną się dominującą grupą zawodową wśród nauczycieli wszystkich stopni nauczania.

W październiku pod patronatem miesięcznika „Edukacja i Dialog” wspólnie z doktorem Janem Fazlagiciem zamierzam zorganizować w hotelu Marriott prestiżową konferencję dla 200 dyrektorów szkół z całej Polski.

Konferencja będzie prezentacją najnowszych osiągnięć w zakresie zarządzania i jest pierwszą z cyklu AUTORYTETY DLA EDUKACJI. W październiku przedstawione zostaną dwie autorskie koncepcje związane z doskonaleniem kompetencji kadry menedżerskiej oświaty:

1. System demonstrowania kompetencji wg autorskiej koncepcji dra Jacka Nashera
2. Uczenie się przez emocje wg metody strukturyzowanego efektywnego uczenia się i nauczania autorstwa Lindella Smitha

Natomiast cały cykl AUTORYTETY DLA EDUKACJI jest moim autorskim projektem, który zakłada organizację w każdym roku 3-4 dużych konferencji, na które zapraszani są do Polski wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, uznanych na świecie, których wiedza może zostać zaadaptowana i wykorzystania w szeroko rozumianej edukacji. Wśród wielu szkoleń, które są oferowane na polskim rynku dla wyższej kadry zarządzającej oświatą niewiele jest takich, podczas których można zdobyć wiedzę i spotkać się z twórcami idei, pomysłów i sięgnąć bezpośrednio do źródła, czyli tam gdzie zostały one stworzone.

Informacje o prelegentach.

Lindell Smith (BA, MDiv, MPP, MTh (Oxon)), jest doktorantem The European Graduate School w Saas Fee w Szwajcarii. Ukończył studia na Uniwersytecie w Oksfordzie z zakresu filologii, psychologii i teologii.

Jack Nasher (Dr. Lord Jack G.O. Nasher-Awakemian, J.D., M.A., M.Sc. (Oxon)) wykłada na temat psychologii zarządzania, a szczególnie przywództwa i samorozwoju. Pracował dla takich firm jak: T-Mobile, Sanofi-Aventis, Siemens, Bosch, Bank Sarasin czy Ashurst Lawyers. Jack Nasher jest wybitnym mówcą, prowadzi prezentacje na najwyższym światowym poziomie, występował m.in. w telewizji niemieckiej PRO Sieben. Niżej zamieszczam prezenatację, która jest na YouTube obok innych wystąpień Jacka Nashera.Zobacz mnie na GoldenLine